04.03.2021 - 14:17 aktualizacja 04.03.2021 - 14:17
Redakcja: MP3
Tagi: Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim
Narciarze na podium

Od 28 lutego do 3 marca w Zakopanem odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Świetnie wypadła ekipa Uniwersytetu Śląskiego: w klasyfikacji indywidualnej Mieszko Kuczański zajął I miejsce w slalomie gigancie, natomiast Jan Wawak zdobył brązowy medal w slalomie – obaj w kategorii uniwersytetów. Męska część naszej reprezentacji zwyciężyła wśród uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej reprezentanci AZS UŚ zajęli X miejsce na 36 startujących uczelni.
Również nasze zawodniczki zajęły miejsce medalowe, zdobywając brąz w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej kobiety wywalczyły IX miejsce wśród 30 uczelni.
W zmaganiach reprezentowali nas: Emilia Fagas, Natalia Heczko,  Paulina Jurgielska, Mieszko Kuczański, Krzysztof Łukaszka, Zofia Marcinek, Piotr Stejskal, Nina Szopa, Patryk Tubalicki, Jan Wawak, Zofia Wolnik i Aleksandra Żukowska. Trenerem sekcji narciarstwa jest Bartosz Ligas.