Program edukacyjny „Akademia Komunikacji Społecznej”

31.08.2022 - 10:55, aktualizacja 24.10.2022 - 11:41
Redakcja: nk
plakat informacyjny

„Akademia Komunikacji Społecznej” to program edukacyjny, którego celem jest rozwój kompetencji w przekazywaniu społeczeństwu istotnych informacji w czytelny, przejrzysty i zrozumiały sposób. Skierowany jest do studentów kierunków humanistycznych i społecznych – w szczególności polonistyki, dziennikarstwa oraz kierunków związanych z szeroko pojętą komunikacją społeczną, ale także politologii, prawa i administracji.

W ramach Akademii uczestnicy odbędą zajęcia ze znanymi osobami ze świata dziennikarstwa, publicystyki, mediów i specjalistów od komunikacji. Specjaliści poruszą tematy komunikowania zmian prawnych, społecznych oraz ekonomicznych poprzez m.in. opanowanie sztuki autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz kreatywnego pisania.

Projekt potrwa od października 2022 do stycznia 2023 roku i odbędzie się w formie trzech sobotnich stacjonarnych zjazdów w Warszawie. Podczas programu każdy z uczestników ma do dyspozycji indywidualnego tutora, pod okiem którego zredaguje pracę pisemną na zakończenie projektu.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a dla najlepszych absolwentów przewidziane są płatne staże w komórkach dużych instytucji zajmujących się komunikacją społeczną. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie na czas zjazdów w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września br. poprzez formularz rejestracyjny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie oraz fanpage’u „Akademii Komunikacji Społecznej”.