Już 20 marca 2025 roku zapraszamy na spotkanie mentoringowe z Wiolettą Matusiak, edukatorką, właścicielką firmy szkoleniowej Pro Futuro, aktywistką edukacyjną, autorką Mobilnych Stref Ciszy – projektu innowacji społecznej dla szkół.
Spotkanie ma na celu zaprezentowanie alternatywnych ścieżek kariery w edukacji. Inspiracją będzie historia zawodowa Wioletty Matusiak, byłej nauczycielki a obecnie właścicielki firmy szkoleniowej i aktywistki edukacyjnej, która zainicjowała m.in. akcję społeczną „pasek dla każdego ucznia i uczennicy”. Jest też edukatorką – liderką zmiany i innowatorką, angażuje się w projekty łączące przemysły kreatywne, nowe technologie z edukacją.
Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jakie kompetencje są niezbędne, aby z sukcesem tworzyć i działać w przyszłościowych projektach edukacyjnych. Zgłębią nowe możliwości zawodowe i zdobędą cenne wskazówki dotyczące kariery.
DLA KOGO?
Studentów i studentek Instytutu Pedagogiki Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji
Termin: 20 marca 2025
Godziny: 9.00-12.15
Miejsce: Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie, ul. Bielska 62, sala B 3.22
Plan spotkania dostępny jest tutaj.
Na spotkanie obowiązuje rejestracja. Termin rejestracji: od 24 lutego do 10 marca 2025 (do godz. 15.00).
Wypełniony komplet dokumentów (załączniki nr: 4,5,6,7,8,12) prosimy dostarczyć osobiście do Biura Karier UŚ w Cieszynie, biuro G 1.4 (ul. Niemcewicza 4, 43-430 Cieszyn). W przypadku wątpliwości dot. wymaganej dokumentacji lub innych w sprawie wydarzenia prosimy o kontakt: email: wioletta.beczek@us.edu.pl, tel. 33 854 61 63.
Załączniki należy pobrać ze strony projektu.
Rekrutacja odbędzie się na podstawie Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „jUŚt transition – Potencjał Uniwersytetu Śląskiego podstawą Sprawiedliwej Transformacji regionu” – zarządzenie nr 124/2024 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dniach 28 sierpnia 2024 roku.
UWAGA! Niekompletne dokumenty nie będą przyjmowane.
Wszystkie załączniki przeznaczone są do wypełnienia tradycyjnego (papierowego) i w przypadku problemów z ich wypełnieniem/ szczególnych potrzeb zapraszamy do Biura Projektu – Biuro G 1.4, ul. Niemcewicza 4, 43-430 Cieszyn, gdzie można uzyskać asystę przy ich wypełnieniu.
***
Spotkanie jest organizowane przez Biuro Karier w ramach projektu „jUŚt transition – Potencjał Uniwersytetu Śląskiego podstawą Sprawiedliwej Transformacji regionu”, dofinasowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację, Działanie: FESL.10.25-Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki. Link do projektu: https://us.edu.pl/komunikaty/just-transition/
W przypadku wystąpienia bądź zaistnienia jakichkolwiek dyskryminacji lub zdarzeń ograniczających dostęp do projektu, każda osoba uczestnicząca w projekcie (każdy kandydat) może zwrócić się do:
- Koordynatora ds. dostępności
- Komisji ds. Równości i Różnorodności UŚ
- Rzecznika praw i wartości akademickich
- Rzecznika praw studenta i doktoranta