List prorektor ds. kształcenia i studentów na początek II semestru

22.02.2021 - 10:00 aktualizacja 23.02.2021 - 09:02
Redakcja: MP3
Tagi: Katarzyna Trynda, list, prorektor, studenci, studentki

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

za Wami trudny czas sesji. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy przeszli ją pomyślnie. Tym – mam nadzieję, nielicznym – którzy mieli mniej szczęścia, życzę, by szybko uporali się z zaległościami i dołączyli do grona rozpoczynającego nowy semestr. Witam także osoby, które właśnie teraz zaczynają studia na naszej Uczelni.

Po krótkim odpoczynku zaczynamy nasze normalne obowiązki, o ile w ogóle można mówić o normalności w tych szczególnych czasach. Niestety, jeszcze nie spotkamy się na Uniwersytecie twarzą w twarz i, póki co, pozostaje nam jak najlepsze wykorzystanie technologii zdalnych.

Pomimo ostatnich niepokojących informacji dotyczących wzrostu zakażeń, na horyzoncie pojawiają się jednak także sygnały dające nadzieję na zmianę sytuacji. Trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi, do priorytetowej grupy dołączają właśnie nauczyciele akademiccy. Mamy nadzieję, że jesienią będzie można z radością ogłosić: wracamy na Uczelnię! Bardzo polecam Wam wywiad, którego katowickiej „Gazecie Wyborczej” udzielił JM Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek, a którego jedną z głównych tez jest, by nie dopuszczać do siebie myśli o bezterminowej kontynuacji obecnego stanu rzeczy. Trzymajmy się tego optymistycznego przekazu.

Moi Drodzy, zaczynamy nowy semestr, niech będzie on stopniowym powrotem do normalności. Czekamy na Was, uważajcie na siebie!

Pamiętajcie, żeby zaglądać na stronę us.edu.pl/student, a w przypadku pytań możecie pisać na adres: dlastudenta@us.edu.pl.

Z gorącymi pozdrowieniami

dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ

prorektor ds. kształcenia i studentów

List w formacie .pdf