Postulaty środowiska studenckiego i doktoranckiego

27.03.2024 - 14:06 aktualizacja 27.03.2024 - 14:06
Redakcja: JW
Minister Nauki Dariusz Wieczorek spotkał się dzisiaj na naszym Uniwersytecie ze środowiskiem studenckim i doktoranckim naszego regionu. Podczas spotkania, prowadzący – mgr Michał Gębicki, Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów i Michał Szczęsny, Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, przedstawili Panu Ministrowi Wasze postulaty dotyczące m.in. organizacji kształcenia, rozwoju naukowego, spraw socjalnych, aktywności studenckiej i doktoranckiej.

Postulaty zbierane były drogą mailową,  poprzez formularz przygotowany przez Samorząd Studencki, a także zgłoszone przez Was bezpośrednio, podczas spotkania z JM Rektorem, które odbyło się 27 lutego. Niektóre z tych postulatów dotyczyły spraw, które możliwe są do zrealizowania przez uczelnię, a inne wymagają zaangażowania ze strony ministerstwa.

JM Rektor określił wstępne rozwiązania postulatów dotyczące funkcjonowania uniwersytetu, które zostały zgłoszone podczas spotkania 27 lutego br.

Postulaty skierowane do Pana Ministra Wieczorka zostały przedstawione podczas spotkania i złożone w formie oficjalnego pisma.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią publikujemy skierowane do JM Rektora postulaty wraz z określeniem wstępnych rozwiązań.

Propozycje dotyczące wszelkich usprawnień i zmian dotyczących Waszego funkcjonowania w Uniwersytecie zawsze możecie zgłaszać do Centrum Obsługi Studentów przez e-mail dlastudenta@us.edu.pl lub bezpośrednio do pracowników COS (Studencka Strefa Aktywności – Katowice, parter rektoratu).