Studentki i studenci UŚ na corocznej konferencji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. „Horyzont Innowacji”

06.11.2023 - 10:57 aktualizacja 06.11.2023 - 10:59
Redakcja: nk
grupa osób siedzących przy stole z notatkami

Uczestniczki i uczestnicy projektu pn. „Uczelnie Przyszłości – nowe możliwości w zakresie kształcenia” realizowanego przez NCBR w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach w ramach programu POWER w środę 8 listopada zaprezentują na konferencji organizowanej przez NCBR w Warszawie rezultaty swoich projektów. 20 osób studenckich z różnych kierunków prowadzonych w UŚ wzięło udział w pilotażu rozwiązania edukacyjnego, umożliwiającego indywidualizację kształcenia, a także pozwalającego realnie wdrażać zaproponowane przez nich innowacje (więcej o projekcie: https://us.edu.pl/ksztalcenie/projekty-edukacyjne/dla-studentow/uczelnie-przyszlosci/).

Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentować będzie, obok studentek i studentów informatyki, pedagogiki oraz komunikacji cyfrowej, dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz, prof. UŚ, koordynatorka kilku zadań w projekcie, która weźmie udział jako dyskutantka w panelu pt. „Nowy wymiar kształcenia wyższego – Uczelnie przyszłości” (więcej o konferencji: https://www.gov.pl/web/konferencja-ncbr-horyzont-innowacji).

Studentki i studenci zaproszeni przez NCBR do zaprezentowania swoich projektów:

• Julia Dudek – autorka wystawy „Objęcie” (pełny tytuł projektu studenckiego: (NIE!)pokój – wystawa narracyjna jako artystyczna podróż po zakątkach umysłu osoby dorosłej z ADHD. Finisażowe warsztaty arteterapeutyczne w temacie wystawy);
  • Tomasz Kapcia – autor projektu „FindMeAJob” (pełny tytuł projektu studenckiego: FindMeAJob – platforma do odwrotnej rekrutacji dla osób poszukujących pracę oraz dla przedsiębiorców);
  • Michał Pasierbski – autor projektu „System kasowo-magazynowy” (pełny tytuł projektu studenckiego: System kasowo-magazynowy z funkcją kontroli jakości produktów dla małych sklepów spożywczych);
  • Kacper Książek – autor projektu „Friendly Solar” (pełny tytuł projektu studenckiego: FRIENDLY SOLAR, czyli system wykorzystujący sztuczną inteligencję do predykcji nasłonecznienia w danej lokalizacji geograficznej z dokładnością do godziny, a także do optymalizacji zarządzania domową energią celem minimalizowania kosztów energii oraz zużycia paliw kopalnianych).