Szkoła Doktorska

Stypendium projakościowe dla doktorantów – rozstrzygnięcie

17.09.2021 - 16:18 aktualizacja 17.09.2021 - 16:18
Redakcja: dianapasek
Tagi: doktoranci Szkoły Doktorskiej, konkurs, stypendium doktoranckie

W dniu 16 września 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej ds. oceny wniosków o zwiększenie stypendium doktoranckiego. O projakościowe zwiększenie stypendium ubiegali się doktoranci pierwszego rocznika szkół doktorskich na Uniwersytecie Śląskim.

1. W obrębie obszaru nauk społecznych złożono sześć poprawnych wniosków. Zwiększenie przyznano trzem doktorantkom:
    • Sylwia Giza (nauki prawne)
    • Karolina Prażmowska (nauki prawne)
    • Emilie Szwajnoch (nauki o polityce i administracji)

1. W obrębie obszaru nauk ścisłych, przyrodniczych i inżynieryjno-technicznych złożono sześć poprawnych wniosków. Zwiększenie przyznano trzem doktorantkom:
  • Krzysztof Pawełczyk (nauki o Ziemi i środowisku)
  • Julia Korzuch (nauki chemiczne)
  • Daniel Józef Lach (nauki chemiczne)

• W obrębie obszaru nauk humanistycznych złożono cztery poprawne wnioski. Zwiększenie przyznano trzem doktorantkom:

Krzysztof Konrad Kiczek (sztuki filmowe i teatralne)

Agnieszka Karpiel (nauki o kulturze i religii)

Patrycja Przełucka (literaturoznawstwo)

1. W Międzynarodowej Środowiskowej Szkole Doktorskiej złożono cztery poprawne wnioski. Zwiększenie stypendium doktoranckiego przyznano dwóm doktorantom:
  • Julian Podgórski
  • Hedvig Kriszta Csapó

Celem konkursu jest motywowanie oraz wspieranie rozwoju i kariery naukowej młodych talentów.

Stypendium projakościowe dla doktorantów szkół doktorskich jest finansowane w ramach programu UŚ pn. „Inicjatywa Doskonałości Badawczej”, ze środków pozyskanych w związku z udziałem Uniwersytetu w programie „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” i otrzymaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki 2% zwiększenia subwencji na okres 2020-2025.