Szkoła Doktorska

Wyjaśnienia do kryteriów konkursu o przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego

09.12.2021 - 16:21 aktualizacja 09.12.2021 - 17:33
Redakcja: Ryszard Knapek

W związku z konkursem na zwiększenie stypendium doktoranckiego za rok akademicki 2020/2021 komisja konkursowa wyjaśnia wątpliwości związane z kryteriami oceny osiągnięć doktorantów we wniosku o przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego:

1. Zgodnie z pkt. 3 zasad szczegółowych, przy punktacji dotyczącej czasopism i monografii obowiązuje lista opublikowana 19 grudnia 2019 roku: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nowe-rozszerzone-wykazy-czasopism-naukowych-i-recenzowanych-materialow-z-konferencji-miedzynarodowych-oraz-wydawnictw-monografii-naukowych
  2. W przypadku punktacji za autorstwo monografii lub rozdziału w monografii dla obszaru nauk humanistycznych, teologicznych i sztuki oraz dla obszaru nauk społecznych przez „wydawnictwa za 300 punktów” rozumie się wydawnictwa z poziomu II, a przez „wydawnictwa za 100 punktów” – wydawnictwa z poziomu I z powyżej podanej listy.