Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Szkoła Doktorska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wykład prof. Christiana Welzela nt „Democratic Horizons: what value change tells us about the future of democracy?”

23.05.2023 - 09:50 aktualizacja 23.05.2023 - 09:50
Redakcja: dianapasek
Tagi: Instytut Nauk Politycznych, prof. Christian Welzel, wykład

Instytut Nauk Politycznych w kolejnym tygodniu będzie gościł prof. Christiana Welzela, wybitnego badacza z Uniwersytetu Leuphana w Lueneburgu i dyrektora ds. badań w World Values Survey. Profesor znany jest z modelu wymiarów kulturowych, który mierzy wartości emancypacyjne i wartości świeckie. Badania Welzela koncentrują się na upodmiotowieniu człowieka, demokratyzacji i zmianach kulturowych. W szczególności bada on wpływ zmian w obszarze wartości na stabilność systemów politycznych. Jest on autorem ponad stu pięćdziesięciu publikacji naukowych w topowych czasopismach, w najważniejszych projektach współuczestniczyli m.in. Pippa Norris, Ronald Inglehart, Hans-Dieter Klingemann, Shalom H Schwartz, Gian Vittorio Caprara, Michele Vecchione.

31 maja (środa) o godzinie 11.30 prof. Christian Welzel wygłosi wykład (połączony z dyskusją) nt „Democratic Horizons: what value change tells us about the future of democracy?” Po wykładzie planujemy bardziej kameralne spotkanie, podczas którego przewidujemy możliwość krótkich prezentacji i konsultacji bieżących projektów pracowników i doktorantów. Wykład ma mieć charakter otwarty.

Spotkanie w mniejszym gronie optymalnie powinno się zamknąć w kilku projektach, dlatego zainteresowane osoby uprzejmie proszę o przesłanie do mnie informacji o chęci uczestnictwa (agnieszka.turska-kawa@us.edu.pl, decyduje kolejność zgłoszeń).

Lokalizacja wykładu i spotkania będzie podana wkrótce.

return to top