Szkoła Doktorska

28.11.2023 - 13:04 aktualizacja 28.11.2023 - 13:09
Redakcja: dianapasek
Tagi: panel. Rafał Wieczerzak, sztuczna inteligencja

Z przyjemnością informujemy o udziale doktoranta SD Rafała Wieczerzaka w dwóch prestiżowych konferencjach, na których miał zaszczyt moderować panele eksperckie dotyczące zastosowania sztucznej inteligencji w sądownictwie.

Panel ekspercki pt. „AI in the courts an opportunity for economic proceedings?” na międzynarodowej konferencji Internet Governance Forum 2023 w Kyoto, Japonia. Konferencja, organizowana corocznie przez Organizację Narodów Zjednoczonych, jest jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie związanych z technologią. Temat panelu wpisuje się w badania naukowe, które doktorant prowadzi w ramach doktoratu pt. „Zastosowanie sztucznej inteligencji w sądownictwie cywilnym”, który realizuję pod kierunkiem dr. hab. Dariusza Szostka, prof. UŚ (promotor) oraz dr. inż. dr n. prawn. Dawida Juszki (AGH, promotor pomocniczy).

Panel pt. „AI w sądownictwie szansą dla postępowań gospodarczych?” został przedstawiony na ogólnopolskiej konferencji Internet Governance Forum Polska, która odbyła się we Wrocławiu w dniu 4 października br.

W panelach wzięli udział przedstawiciele środowiska biznesowego, wymiaru sprawiedliwości, nauki i samorządu radców prawnych. Jedną z zaproszonych do panelu ekspertów była dr Gabriela Bar, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UŚ oraz członek Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE.