Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Szkoła Doktorska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wsparcie dla studentów doktoranckich w zakresie zarządzania danymi (RDM) i przygotowania planów zarządzania danymi (DMP)

15.03.2024 - 13:55 aktualizacja 15.03.2024 - 13:55
Redakcja: dianapasek
Tagi: przygotowania planów zarządzania danymi (DMP), zarządzanie danymi (RDM)

Szanowni Doktoranci,

W imieniu Uniwersytetu Śląskiego pragnę poinformować Was o istnieniu grupy Data Stewardów, która została powołana w celu wsparcia naszej społeczności akademickiej w obszarze zarządzania danymi naukowymi (Research Data Management, RDM) oraz przygotowania planów zarządzania danymi (Data Management Plan, DMP). Ta inicjatywa jest szczególnie istotna dla tych z Was, którzy obecnie lub będą pracować nad wnioskami grantowymi i potrzebują wsparcia w zakresie RDM i DMP.

Zgodnie z zarządzeniem Rektora nr 147, chciałbym przypomnieć, że wszystkie dokumenty związane z wnioskami grantowymi, w tym plany zarządzania danymi, powinny być gotowe na co najmniej 2 tygodnie przed ostatecznym terminem składania wniosków. Jest to kluczowe, aby zapewnić odpowiedni czas na pracę nad DMP, która wymaga starannej analizy i przygotowania. Należy podkreślić, że przygotowanie oraz sprawdzenie DMP to proces twórczy, który wymaga odpowiedniego czasu i uwagi, aby dokładnie przeanalizować projekt i opracować skuteczny plan. Dlatego bardzo proszę o dotrzymanie wyznaczonych terminów, abyśmy mogli zapewnić najwyższy poziom wsparcia i jakości. Z przyczyn organizacyjnych, plany zarządzania danymi przesłane do Data Stewardów lub biur projektowych po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu i współpracy, aby uniknąć ewentualnych opóźnień. Dla wszelkich pytań oraz w celu uzyskania wsparcia, proszę odwiedzić naszą stronę internetową: https://us.edu.pl/kontakt-2/, gdzie znajdą Państwo dane kontaktowe do naszego zespołu. Jesteśmy tutaj, aby Wam pomóc i wspierać Was w procesie składania wniosków grantowych, zarządzania danymi naukowymi oraz opracowywania efektywnych planów zarządzania tymi danymi. Nie wahajcie się skorzystać z naszej pomocy i wiedzy.

 

Z poważaniem,

dr Maciej Bisaga

Koordynator ds. otwartego dostępu

return to top