Szkoła Doktorska

„Stypendium Fulbrighta – czy to dla mnie? Prezentacja oferty stypendialnej Komisji Fulbrighta w Polsce”

26.04.2024 - 12:21 aktualizacja 26.04.2024 - 12:44
Redakcja: Ryszard Knapek

Prowadzenie: dr Agata Stronciwilk; Ambasadorka Komisji Fulbrighta

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Stypendium Fulbrighta. Spotkanie odbędzie się 21 maja o godzinie 17:00. Zdalnie poprzez MS Teams, w zespole Szkoła Doktorska UŚ.

Spotkanie w języku polskim. Stypendium przeznaczone jest tylko dla osób z obywatelstwem polskim.

Kod do zespołu: s02krxa

Bezpośredni link do spotkania: MS Teams

Opis spotkania

W trakcie spotkania zaprezentowane zostanie stypendium Junior Research Award oferowane przez Komisję Fulbrighta w Polsce dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium jest realizacja własnego projektu badawczego w wybranej amerykańskiej uczelni. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną także inne programy stypendialne (m.in Graduate Student Award, Slavic Award, Senior Research Award) oraz kryteria naboru. Omówione zostaną etapy przygotowania wniosku oraz świadczenia pokrywane w ramach stypendium. W trakcie spotkania Ambasadorka podzieli się również własnymi doświadczeniami z realizacji stypendium Fulbright Slavic Award na University of Washington w Seattle.