Szkoła Doktorska

Wyniki naboru do programu stażowego na rok 2024 (STER NAWA)

30.07.2024 - 12:17 aktualizacja 30.07.2024 - 12:19
Redakcja: Ryszard Knapek

Wyniki naboru do programu stażowego na rok 2024 w ramach projektu „International from the beginning – wsparcie umiędzynarodowienia”, finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu STER

Kierownik projektu „International from the begining – wsparcie umiędzynarodowienia” informuje o wynikach naboru do programu stażowego na rok 2024, w ramach którego doktoranci mogą wyjechać na miesięczne zagraniczne staże badawcze.

Po zakończeniu postępowania konkursowego komisja zdecydowała o finansowaniu staży dla trzech osób:

1. mgr Karolina Gembara (Szkoła Doktorska).
  2. mgr Abhishek Bamby Alphonse (Międzynarodowa Środowiskowa Szkoła Doktorska).
  3. mgr Paulina Jureczko (Szkoła Doktorska).

Uczestnicy projektu otrzymują informację o rozstrzygnięciu drogą elektroniczną.

Rozpoczęcie udziału w projekcie

Co najmniej na 5 tygodni przed terminem wyjazdu stażysta kontaktuje się z biurem projektu na adres mailowy ster@us.edu.pl celem przygotowania dokumentów wyjazdowych i umówienia się na podpisania umowy z uczelnią o finansowanie wyjazdu w biurze Szkoły Doktorskiej. Stażysta przekazuje niezbędne dane do przygotowania umowy:

• imię i nazwisko
  • PESEL/numer paszportu
  • adres zamieszkania
  • okres stażu (pierwszy i ostatni dzień mobilności).

Stażysta otrzymuje środki w formie ryczałtu na pokrycie kosztów dojazdu i pobytu i samodzielnie organizuje wyjazd. Uczestnik stażu zobowiązany jest do gromadzenia dokumentacji finansowej z wyjazdu (bilety podróżne, koszty noclegu) i okazania jej na wezwanie uczelni. W standardowym rozliczeniu dokumenty te nie są wymagane.

Dokumenty i działania niezbędne do rozliczenia stażu

Nie później niż na 14 dni od zakończenia mobilności stażysta zobowiązany jest do jego rozliczenia. W tym celu:

• bezzwłocznie po powrocie przygotowuje i przesyła na adres ster@us.edu.pl rozliczenie finansowe wyjazdu na formularzu Rozliczenie-finansowe-wyjazdu
  • w ciągu 14 dni od zakończenia stażu drogą elektroniczną:
    • przesyła krótką informację prasową o odbytym stażu, najlepiej z autoryzowanymi zdjęciami, którą będzie można zamieścić na stronie uczelni
    • wypełnia formularz ewaluacyjny [dostępny od września]
  • w ciągu 14 dni od zakończenia stażu przychodzi do biura Szkoły Doktorskiej i dostarcza następujące dokumenty

Obowiązek informacyjny uczestnika projektu

Doktorant jest zobowiązany do umieszczania we wszystkich publikacjach i raportach opracowanych w związku z odbytym stażem finansowanym z Projektu informacji: „Działanie współfinansowane w ramach projektu International from the beginning – wsparcie umiędzynarodowienia finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu STER”.

Działanie współfinansowane w ramach projektu International from the beginning – wsparcie umiędzynarodowienia finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu STER.

Więcej: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/ster/