Szkoła Doktorska

Ogłoszenie rekrutacji do programu stypendialnego dla doktorantów realizujących doktorat międzynarodowy na rok 2023/2024

w projekcie „International from the beginning – wsparcie umiędzynarodowienia”, finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu STER

Kierownik projektu „International from the beginning – wsparcie umiędzynarodowienia” ogłasza

nabór do programu stypendialnego dla doktorantów realizujących doktorat międzynarodowy

na rok akademicki 2023/2024

Informacje na temat naboru

Termin naboru: 5.08.2024 godz. 12:00 – 03.09.2024 godz. 12:00

Forma naboru: elektroniczna, za pomocą systemu informatycznego SRW

Link do formularza zgłoszeniowego:

Przedmiot rekrutacji

Zwiększenie stypendium doktoranckiego w wysokości 1280 zł miesięcznie na 9 miesięcy roku akademickiego 2023/2024 dla 6 doktorantów. Stypendium wypłacone będzie jednorazowo, we wrześniu 2024 roku z wyrównaniem za cały okres stypendialny.

Kto może ubiegać się o stypendium

O stypendium może ubiegać się osoba spełniająca łącznie następujące warunki:

1. Posiada status doktoranta szkoły doktorskiej;
  2. Terminowo rozliczyła pierwszy rok kształcenia w szkole doktorskiej i jest obecnie na drugim roku kształcenia.
  3. Ma prawo do otrzymywania stypendium doktoranckiego.
  4. Posiada polskie obywatelstwo.
  5. Realizuje doktorat międzynarodowy, w rozumieniu przyjętym w projekcie, przez co rozumie się jedno z poniższych:
    1. doktorat realizowany w formie co-tutelle w ramach umowy indywidualnej lub współpracy Uniwersytetu Śląskiego z inną uczelnią,
    2. doktorat realizowany we współpracy z inną uczelnią zagraniczną w ramach programu lub umowy,
    3. posiadanie promotora zatrudnionego na zagranicznej uczelni,
    4. realizację doktoratu w ramach współpracy międzynarodowej (np. grantu realizowanego wspólnie z badaczami z zagranicy).
  6. Przebywa stale na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, z wyłączeniem okresów mobilności.
  7. Złożyła poprawny wniosek za pośrednictwem formularza podanego w niniejszym ogłoszeniu.

Kryteria oceny

W ocenie wniosków brane będą pod uwagę następujące kryteria:

1. Osiągnięcia naukowe na pierwszym roku kształcenia.
  2. Realizacja doktoratu międzynarodowego.
  3. Działalność popularnonaukowa.

W przypadku złożenia mniejszej liczby wniosków niż liczba miejsc stypendialnych (6) odstępuje się od merytorycznej oceny wniosków.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się ze szczegółowymi zasadami wnioskowania, które opisuje Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w programie stypendialnym, stanowiący załącznik do Zarządzenia nr 78/2024 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

img

Działanie współfinansowane w ramach projektu International from the beginning – wsparcie umiędzynarodowienia finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu STER.

img