Zmarł doc. dr Adam W. Jarosz

06.06.2020 - 23:32 aktualizacja 07.06.2020 - 19:45
Redakcja: an

Ze smutkiem informujemy, że zmarł

śp.

doc. dr Adam W. Jarosz

profesor honorowy Uniwersytetu Śląskiego,

historyk literatury staropolskiej, biografista, bibliograf i edytor, długoletni nauczyciel akademicki (UJ, WSP w Katowicach, UŚ), organizator bibliotekoznawstwa uniwersyteckiego na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim (w latach 1973–1991), redaktor „Materiałów do księgi życiorysów ludzi kultury literackiej Zagłębia Dąbrowskiego”.

Kierownik Zakładu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego (od 1974 roku), a później Zakładu Nauk Pomocniczych Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej (od 1990 roku). Wicedyrektor Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej (od 1991 roku).

Cześć Jego Pamięci

Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Zmarłego
wyrazy współczucia i żalu

składają

Dziekan i Kolegium Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego wraz z całą społecznością pracowników i studentów.