Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Konferencja pn. „Logopeda i ortodonta. Wspólny pacjent, wspólne działania”

15.07.2020 - 14:23 aktualizacja 15.07.2020 - 14:23
Redakcja: an

W piątek 17 lipca 2020 roku odbędzie się konferencja logopedyczno-ortodontyczna pn. „Logopeda i ortodonta. Wspólny pacjent, wspólne działania”. Ze względu na aktualną sytuację konferencja odbędzie się w formule zdalnej. 

Głównym celem spotkania jest uzgodnienie planu działań naprawczych zmierzających do usunięcia niedostatków w postępowaniu logopedycznym oraz ortodontycznym u osób ze współwystępującymi wadami wymowy i zgryzu. Potrzeba uzgodnienia spójności postępowania w (równoległych, pozornie odrębnych, a de facto komplementarnych) działaniach ortodontów i logopedów wynika bezpośrednio z wielofunkcyjności narządów, które tworząc anatomiczną podstawę kilku układów funkcjonalnych (oddychania, odżywiania, mówienia), wyznaczają zarazem obszar zainteresowań (w badaniach, w praktyce) jednych i drugich specjalistów.

Honorowy patronat nad konferencją, która dofinansowana została z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, objął dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Krzysztof Jarosz.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.konferencjalogopedyczna.pl/pl/najblizsze-wydarzenie/.

logo Agere Aude        logo MNiSW

return to top