Prof. Tomasz Sapota przewodniczącym Rady Naukowej serii wydawniczej „Noctes Medicae”

05.01.2021 - 12:18 aktualizacja 05.01.2021 - 17:06
Redakcja: LS
Tagi: Tomasz Sapota

Informujemy, że dr hab. Tomasz Sapota, prof. UŚ został wybrany na przewodniczącego Rady Naukowej serii wydawniczej „Noctes Medicae”.

„Noctes Medicae” to seria naukowo opracowanych przekładów tekstów poświęconych szeroko pojmowanej sztuce leczenia, tworzących zbiór zapisanych wyobrażeń o medycynie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.sjo.wum.edu.pl.

Dr hab. Tomasz Sapota, prof. UŚ – prodziekan ds. studenckich i kształcenia na Wydziale Filologicznym (obecnie Wydział Humanistyczny) w latach 2016–2019. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół literatury rzymskiej; autor takich książek, jak: „Magia i religia w twórczości Lucjusza Apulejusza z Madaury” (Kraków 2001), „Juwenalis” (Katowice 2009).