Współpraca z Uniwersyteckim I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie przynosi efekty!

23.04.2021 - 09:22 aktualizacja 23.04.2021 - 09:22
Redakcja: am
Tagi: osiągnięcia, współpraca

Miło nam poinformować, że uczeń Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, Bruno Mostowy, został laureatem I miejsca Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Cieszymy się, że dotychczasowa współpraca szkoły i Uniwersytetu przynosi takie sukcesy.

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie współpracuje z Uniwersytetem Śląskim od 2007 roku, kiedy powstał Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących. Trójstronne porozumienie między uczelnią, szkołą a miastem Chorzowem zostało podpisane 9.05.2016 r. Uczniowie liceum biorą udział nie tylko w wydarzeniach naukowych organizowanych przez Wydział, ale także uświetniają swoimi występami wiele uroczystości.

W najbliższym czasie Wydział Humanistyczny planuje objęcie patronatem i naukowo-dydaktyczną opieką nowo utworzonej klasy humanistycznej.

chłopiec siedzący na łóżku i czytający książkę