Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

08.03.2022 - 10:22 aktualizacja 08.03.2022 - 10:55
Redakcja: mn

Ruszył nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta:

  1. Fulbright STEM Impact Award 2022-2023 to program skierowany do osób, które kierują projektami badawczymi z obszarów STEAM i są zatrudnione w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Pozwala na realizacje krótkiego projektu badawczego i/lub dydaktycznego z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA. Nabór trwa do 27 maja br.

Więcej informacji tutaj.

  1. Fulbright Senior Award 2023-24 to program skierowany do osób zatrudnionych w polskich instytucjach akademickich i naukowych , który pozwala na realizację samodzielnego projektu badawczego lub badawczo-dydaktycznego w instytucjach goszczących w USA. Nabór wniosków trwa do 27 maja br.

Więcej informacji tutaj.

  1. Fulbright Junior Research Award 2023-24 to program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem jest realizacja własnego projektu badawczego powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Nabór wniosków trwa do 27 maja br.

Więcej informacji tutaj.

  1. Fulbright Graduate Student Award 2023-24 to program dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA, zapewniający finansowanie pierwszego roku nauki w kwocie do 47 000 USD, z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Nabór wniosków trwa do 22 kwietnia br.

Więcej informacji tutaj.

  1. Fulbright Specialist 2022-23 to program dla polskich instytucji zainteresowanych nawiązaniem współpracy z wybitnymi amerykańskimi specjalistami i specjalistkami. W tym roku priorytetowo traktowane są projekty poświęcone udostępnianiu, upowszechnianiu i wdrażaniu najlepszych praktyk na rzecz innowacyjnej edukacji. Nabór wniosków trwa do 11 kwietnia br.

Więcej informacji tutaj.

kolorowe zdjęcie przedstawia ręce osoby siedzącej przy stole i piszącej na laptopie, obok laptopa kubek i dokumenty

return to top