Program specjalny NCN dla Ukrainy

29.03.2022 - 11:59 aktualizacja 29.03.2022 - 11:59
Redakcja: mn

Narodowe Centrum Nauki przygotowało specjalny program dla badaczek i badaczy z Ukrainy, dzięki któremu naukowcy uciekający przed wojną będą mieli możliwość kontynuowania pracy w polskich ośrodkach.

Program skierowany jest nie tylko do Ukrainek i Ukraińców, ale także do naukowców, którzy schronili się lub schronią w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę (bez względu na obywatelstwo).

Inicjatywa obejmie około pięćdziesiąt osób, którym sfinansowany zostanie pobyt w polskich placówkach akademickich i naukowych, zapewnione zostaną środki na wynagrodzenia oraz badania. Budżet przeznaczony na ten projekt wynosi 6 milionów złotych, a nabór wniosków rozpoczął się 28 marca. Podania przyjmowane są przez ePUAP i będą rozpatrywane w tygodniowych odstępach.

Formularz wniosku jest dostępny do pobrania tutaj.

dłonie osoby pracującej przy komputerze, obok kubek z napojem