Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Konferencja „El español como lengua extranjera en Europa Central (2004-2020). Enfoque demolingüístico”

15.04.2024 - 11:45 aktualizacja 15.04.2024 - 11:45
Redakcja: am

W dniach 25-26 kwietnia w Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie (Słowacja) zorganizowana zostanie konferencja pod tytułem „El español como lengua extranjera en Europa Central (2004-2020). Enfoque demolingüístico”. Wydarzenie, którego współogranizatorem jest dr Cecylia Tatoj z Instytutu Językoznawstwa Wydziału Humanistycznego, jest realizowane w ramach grantu wyszehradzkiego przyznanego na projekt „Spanish as a Foreign Language in Central Europe: A Demolinguistic Approach (2004-2020)” (https://spanish.filg.uj.edu.pl/about-the-project)

Celem projektu, którego pierwsza część wyników została zaprezentowana podczas konferencji organizowanej w październiku w Uniwersytecie Południowoczeskim w Czeskich Budziejowicach, a druga część zostanie przedstawiona na ww. konferencji w Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie, jest analiza sytuacji języka hiszpańskiego na różnych poziomach edukacji w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Projekt „Spanish as a Foreign Language in Central Europe: A Demolinguistic Approach (2004-2020)”, jest prowadzony w ramach sieci badawczej „El Español en Europa” (https://europa-hcias.de/es/), której celem jest ilościowy i jakościowy opis geografii językowej i kulturowej języka hiszpańskiego i jego użytkowników we wszystkich krajach europejskich.

osoba prowadząca wykład w sali audytoryjnej

Program konferencji w załączniku oraz na stronie:

https://spanish.filg.uj.edu.pl/bratislava-2024

Możliwość uczestniczenia on-line.

return to top