Prof. Przemysław Marciniak oraz dr Tristan Schmidt zaproszeni do wygłoszenia wykładów na XXV Międzynarodowym Kongresie Studiów Bizantyńskich w Wiedniu w 2026 roku

26.04.2024 - 09:06 aktualizacja 29.04.2024 - 10:41
Redakcja: kajastruzyk

Decyzją przedstawicieli komitetów narodowych AIEB (Association Internationale des Études Byzantines, https://aiebnet.gr/fr/page-daccueil/), którzy spotkali się w dniach 12-13 kwietnia 2024 roku w Atenach, prof. Przemysław Marciniak oraz dr Tristan Schmidt zostali zaproszeni do wygłoszenia wykładów plenarnych na XXV Międzynarodowym Kongresie Studiów Bizantyńskich w Wiedniu w 2026 roku. Zwyczajowo wykłady plenarne wygłaszają badacze uznawani za wiodących specjalistów w swoich dziedzinach.

Międzynarodowe kongresy bizantynistyczne  odbywają się co cztery lata i gromadzą zazwyczaj kilka tysięcy uczestników z całego świata,  ostatni był organizowany w Wenecji i Padwie w 2022 roku.

sala wykładowa wypełniona ludźmi, na dole scena z ekranem