Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ w składzie Rady NPRH

02.07.2024 - 11:11 aktualizacja 03.07.2024 - 10:30
Redakcja: am

Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał nową Radę Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. W skład 11-osobowego gremium wszedł m.in. dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ z Instytutu Filozofii, dyrektor Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami UŚ.

Prof. Michał Krzykawski jest specjalistą w zakresie filozofii współczesnej oraz kontynentalnej filozofii nauki i techniki. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na dialogu między filozofią, technologią i naukami w kontekście wyzwań epistemologicznych, politycznych, psychospołecznych i gospodarczych, jakie niosą za sobą transformacja ekologiczna i transformacja cyfrowa.

 

Rada Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki to zespół doradczy ministra, składający się z przedstawicieli środowiska nauk humanistycznych. Do jej zadań należy: ocena merytoryczna wniosków o przyznanie środków finansowych na realizację projektu złożonych w ramach NPRH; przedstawienie list wniosków o realizację projektu rekomendowanych do przyznania środków finansowych w ramach poszczególnych konkursów; wskazywanie kandydatów na ekspertów uczestniczących w procesie oceny wniosków; przedstawienie sprawozdań z przebiegu poszczególnych konkursów programu po ich zakończeniu; identyfikowanie potrzeb polskiej humanistyki.

Kadencja nowej Rady rozpoczyna się 3 lipca i potrwa do 3 lipca 2028 roku.

 

Z pełnym składem Rady można zapoznać się na stronie forumakademickie.pl

Michał Krzykawski

return to top