Konkurs tłumaczeniowy TEKST – DYSKURS – KOMUNIKACJA

11.06.2021 - 10:24, aktualizacja 11.06.2021 - 10:24
Redakcja: am

Ośrodek Badawczo-Dydaktyczny i Transferu Wiedzy Tekst – Dyskurs – Komunikacja zaprasza doktorantów oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, podyplomowych wszystkich uczelni wyższych w Polsce władających biegle językiem angielskim i polskim do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze tłumaczenie tekstu naukowego.

Celem konkursu jest:

• popularyzowanie dokonań anglosaskich tekstologów i badaczy dyskursu w Polsce dzięki tłumaczeniom artykułów poszczególnych naukowców;
  • wspieranie wymiany doświadczeń i przekazywania wiedzy pomiędzy między polskimi i anglosaskimi naukowcami.

Warunki i przystąpienia i uczestnictwa w konkursie:

1. Uczestnikami Konkursu mogą być doktoranci oraz studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, podyplomowych wszystkich uczelni wyższych w Polsce władający biegle językiem angielskim i polskim.

2. Warunkiem udziału w konkursie jest przetłumaczenie jednej strony tekstu artykułu naukowego z języka angielskiego na język polski w terminie określonym przez komisję konkursową.

3. Konkurs ma formę pisemną i zostanie przeprowadzony drogą elektroniczną i pocztową. Nie będzie zatem wymagał osobistego stawienia się w siedzibie Ośrodka.

4. Uczestnicy mogą przystąpić do konkursu indywidualnie lub w tandemie. Poszczególne uczelnie może reprezentować więcej niż jedna grupa konkursowa.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.06.2021 r.

Termin nadsyłania przetłumaczonego fragmentu tekstu: 01.09.2021 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 21.09.2021 r.

Więcej informacji na stronie internetowej Ośrodka Badawczo-Dydaktycznego i Transferu Wiedzy Tekst – Dyskurs – Komunikacja.

przycisk z napisem TRANSLATE