Spotkanie z Valérem Mikulą w ramach słowacystycznego cyklu „Dwa języki jedno znaczenie / Dva jazyky jeden význam”

19.05.2023 - 15:29, aktualizacja 19.05.2023 - 15:42
Redakcja: mn

W bieżącym roku akademickim lektorat języka słowackiego na filologii słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego organizuje cykl spotkań ze słowackimi oraz polskimi pisarzami i tłumaczami pod hasłem DWA JĘZYKI JEDNO ZNACZENIE, poświęcony zagadnieniom genezy i interpretacji tekstu literackiego oraz jego przekładu.

Gościem kolejnego, dziewiątego spotkania będzie słowacki literaturoznawca, teoretyk literatury, historyk i eseista, prof. Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, Valér Mikula.

Spotkanie poprowadzi słowacki poeta, tłumacz, lektor języka słowackiego na filologii słowiańskiej UŚ dr Peter Milčák.

Serdecznie zapraszamy na Wydział Humanistyczny UŚ w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5) 23 maja 2023 (wtorek), o godz. 9.45, do sali 1.19.

plakat informujący o spotkaniu