Wykład: Naturalizacja fenomenologii a mechanistyczna integracja nauk kognitywnych

26.04.2022 - 10:42, aktualizacja 26.04.2022 - 10:42
Redakcja: mn

Zapraszamy na wydarzenie online z cyklu „Wykłady z Mózgami” organizowane przez koło naukowe kognitywistów „Do góry mózgami”.

Gościem pierwszego spotkania będzie dr Marek Pokropski, a temat wystąpienia to
„Naturalizacja fenomenologii a mechanistyczna integracja nauk kognitywnych”.

Jednym z problemów debaty o naturalizacji fenomenologii jest brak perspektywy filozofii nauki na stosowane w kognitywistyce modele eksplanacyjne. Jednym z takich modeli jest model neomechanistyczny, który oferuje sposób integracji różnych pól badawczych w wielopoziomowe wyjaśnienie badanego zjawiska poznawczego. W ramach wykładu omówię mechanistyczny model wyjaśniania i pokażę w jaki sposób fenomenologia może się w niego wpasować, a przez to stać się częścią zintegrowanej kognitywistyki.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams 28.04.2022 o godz. 17.00.
Link do wydarzenia pojawi się wkrótce!