Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English
Wydział Humanistyczny

X Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

01.04.2022 - 11:44, aktualizacja 17.05.2022 - 11:31
Redakcja: mn

18 maja 2022 roku odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Magistrantów.

Jubileuszowa edycja konferencji jest organizowana przez jednostki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Wydział Humanistyczny, Centrum Języka i Kultury Chińskiej, Polską Półkę Filmową oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”.

To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w trybie hybrydowym – obrady stacjonarne będą miały miejsce na Wydziale Humanistycznym UŚ w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, aula B.039, parter), natomiast sekcje online – na platformie ZOOM. Konferencja jest realizowana w ramach projektu „Polska na językach” finansowanego ze środków NAWA z programu Promocja Języka Polskiego.

Obrady tegorocznej konferencji odbędą się pod hasłem „Identyfikacja – kultura, cywilizacja, język”. Program wydarzenia jest niezwykle bogaty – wystąpienia zostały podzielone na obrady plenarne oraz 12 sekcji, dzięki czemu będzie można wysłuchać 53 prelegentów reprezentujących zarówno polskie, jak i zagraniczne uczelnie. Katowicka konferencja to zatem znakomita okazja, aby wziąć udział w interesującej dyskusji w międzynarodowym gronie z udziałem specjalistów: językoznawców, kulturoznawców i literaturoznawców. W konferencji oprócz seminarzystów z całego świata wezmą też udział ich promotorzy. Wśród uczestników są przedstawiciele: Uniwersytetu Federalnego Parany w Kurytybie (Brazylia), Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych, Szanghajskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych, Syczuańskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (Chiny), Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Hankuk w Seulu (Korea Południowa), 2 uniwersytetów rzymskich: „La Sapienza” i „Tor Vergata”, także Uniwersytetu w Pizie i Uniwersytetu „L’Orientale w Neapolu (Włochy), Uniwersytetu w Lublanie (Słowenia), Kijowskiego Uniwersytetu im. Borysa Griczenki (Ukraina) oraz z wielu uczelni polskich: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i oczywiście Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W załączonym programie znajdują się linki ZOOM przyporządkowane do odpowiednich sekcji online. Wystarczy kliknąć w wybraną sekcję lub tytuł referatu – interaktywny link automatycznie przekieruje na odpowiednie spotkanie. Transmisję z rozpoczęcia i zamknięcia konferencji oraz z obrad plenarnych będzie można śledzić na Facebooku Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, natomiast sekcje online – w zależności od wybranej tematyki – będzie można oglądać na profilu Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ lub międzynarodowych studiów polskich UŚ, a także stacjonarnie w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ w salach A.017 i A.019.

Serdecznie zapraszamy!

 

Komitet Naukowy

 • prof. dr hab. Jolanta Tambor,  Uniwersytet Śląski w Katowicach – przewodnicząca
 • prof. dr hab. Małgorzata Kita, Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • dr hab. Romuald Cudak, em. prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
 • prof. dr Ałła Kravchuk, Narodowy Uniwersytet Lwowski im. I. Franki we Lwowie
 • prof. dr Li Yinan, Pekiński Uniwersytet Języków Obcych
 • dr hab. Laszlo Nagy, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • dr Agnieszka Tambor, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Komitet Organizacyjny

 • dr Tomasz Gęsina, Uniwersytet Śląski w Katowicach –  przewodniczący
 • dr Wioletta Hajduk-Gawron, Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • dr Maria Czempka-Wewióra, Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • mgr Magdalena Nowak, Uniwersytet Śląski w Katowicach

 

logotypy Międzynarodowej Konferencji Magistrantów

sala konferencyjna wypełniona ludźmi

return to top