Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Arteterapia, studia I stopnia

Arteterapia to wykorzystanie sztuki do pomocy w terapii osób z różnymi niepełnosprawnościami, zaburzeniami w funkcjonowaniu społecznym, emocjonalnym, psychicznym czy edukacyjnym, wymagającymi wsparcia. Na studiach dowiesz sie, jak za pomocą muzyki, rysunku, rzeźby, performance’u, literatury czy tańca prowadzić rewalidację, rehabilitację i reedukację. Zdobędziesz uprawnienia pedagogiczne i podstawowe kompetencje psychoterapeutyczne. Nabędziesz wiedzę z pedagogiki specjalnej, psychopatologii i psychologii klinicznej. Dzięki temu będziesz wiedział, jak pracować z pacjentem, wychowankiem czy pensjonariuszem w czasie arteterapii, odpowiednio dobierając metody działań do osób przejawiających określone zaburzenia czy dysfunkcje.

Będziesz potrafił także tworzyć autorskie, interdyscyplinarne projekty arteterapeutyczne.

Dzięki temu zdobędziesz pracę w:

  • oddziałach szpitalnych,
  • sanatoriach,
  • ośrodkach wsparcia dziennego,
  • domach opieki społecznej,
  • świetlicach socjoterapeutycznych,
  • warsztatach terapii zajęciowej,
  • ośrodkach integracyjnych i innych placówkach prowadzących arteterapię.

Będziesz też mógł/mogła kontynuować studia na poziomie magisterskim.

Zapisz się na studia

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

O kierunku O kierunku

Kierunek prowadzony jest na studiach I stopnia w trybie stacjonarnym.
Studia I stopnia trwają 6 semestrów (3 lata).
Arteterapia to wykorzystanie sztuki do pomocy w terapii osób z różnymi niepełnosprawnościami, zaburzeniami w funkcjonowaniu społecznym, emocjonalnym, psychicznym czy edukacyjnym, wymagającymi wsparcia. Na studiach dowiesz się, jak za pomocą muzyki, rysunku, rzeźby, performance’u, literatury czy tańca prowadzić rewalidację, rehabilitację i reedukację. Zdobędziesz uprawnienia pedagogiczne i podstawowe kompetencje psychoterapeutyczne. Nabędziesz wiedzę z pedagogiki specjalnej, psychopatologii i psychologii klinicznej. Dzięki temu będziesz wiedział, jak pracować z pacjentem, wychowankiem czy pensjonariuszem w czasie arteterapii, odpowiednio dobierając metody działań do osób przejawiających określone zaburzenia czy dysfunkcje. Będziesz potrafił także tworzyć autorskie, interdyscyplinarne projekty arteterapeutyczne.

 

Gdzie i czego będziesz się uczył? Gdzie i czego będziesz się uczył?

Wydział Nauk Społecznych

ul. Grażyńskiego 53
40-126 Katowice
Praktyki i staże Praktyki i staże

Tu dowiesz się odnoście praktyk.

Gdzie są prowadzone zajęcia? Gdzie są prowadzone zajęcia?

Wydział Nauk Społecznych

ul. Grażyńskiego 53
40-126 Katowice
Co robią nasi absolwenci? Co robią nasi absolwenci?

Absolwent przygotowany zostaje do pracy o charakterze terapeutycznym w oddziałach szpitalnych, sanatoriach, ośrodkach wsparcia dziennego, domach opieki społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, warsztatach terapii zajęciowej, ośrodkach integracyjnych i innych placówkach prowadzących arteterapię. Jest przygotowany do kontynuacji studiów na poziomie magisterskim II stopnia w wybranym przez siebie kierunku studiów i specjalności.

Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami

Kontakt z wydziałem

Wydział Nauk Społecznychul. Grażyńskiego 53
40-126 Katowice
32 359 98 93
32 359 98 12
 
https://us.edu.pl/wydzial/wns
 
iwona.bocko@us.edu.pl
return to top