Children’s Worlds z udziałem naszych badaczy

19.07.2024 - 08:26 aktualizacja 19.07.2024 - 08:29
Redakcja: violettakulik

Dr Dagmara Dobosz, dr Marcin Gierczyk, prof. UŚ oraz prof. dr hab. Ewa Jarosz, dołączyli do międzynarodowego zespołu badawczego Children’s Worlds.

Children’s Worlds to ogólnoświatowe badanie ankietowe na temat subiektywnego samopoczucia dzieci, prowadzone przez Fundację Jacobs we współpracy z grupą międzynarodowych ekspertów specjalizujących się w badaniu dobrostanu dzieci.

Badacze zrzeszeni w projekcie Children’s Worlds prowadzą badania  w różnych krajach świata, co pozwala porównywać dobrostan dzieci i młodzieży między różnymi kulturami i kontekstami społecznymi. W poprzednich edycjach w badaniach  wzięło udział ponad 250 000 dzieci z 40 krajów z pięciu kontynentów. Badanie koncentruje się na różnych aspektach życia dzieci (szczęście, relacje rodzinne, szkoła, przyjaźnie i wiele innych) i obejmuje takie kategorie  jak  szczęście, poczucie własnej wartości, relacje rodzinne i przyjacielskie, zdrowie psychiczne i fizyczne, oraz ich postrzeganie szkoły i osiągnięć edukacyjnych.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie https://isciweb.org/.

dzici na pustyni