Wydział Nauk Społecznych

Polityki miejskie i doradztwo publiczne

Polityki miejskie i doradztwo publiczne, studia prowadzone na II stopniu na Wydziale Nauk Społecznych, to innowacyjny kierunek dostosowany do potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

Studia łączą wiedzę z zakresu polityki, socjologii i polityki publicznej z zajęciami praktycznymi (projektowanie i analiza polityk publicznych ze szczególnym uwzględnieniem polityki miejskiej, propagowanie i wdrażanie działań prospołecznych).

Dzięki studiom Polityk miejskich i doradztwa publicznego zbudujesz osobiste i profesjonalne sieci, w tym z osobami i instytucjami, które pomogą Ci rozpocząć pracę zawodową.

O kierunku O kierunku

Kierunek prowadzony jest na studiach II stopnia w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Studia uzupełniające magisterskie (II stopnia) liczą 4 semestry (2 lata).

Szczegółowe informacje o przedmiotach, etapach oraz specyfice kierunku znajdziesz zaglądając do karty kierunku.

Dlaczego warto u nas studiować? Dlaczego warto u nas studiować?

Studia mają charakter innowacyjnego i interdyscyplinarnego programu studiów II stopnia w obszarze nauk społecznych (dyscypliny: nauki socjologiczne oraz nauki o polityce i administracji, dostosowanego do potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa, w jego opracowanie i prowadzenie zajęć włączeni zostali m.in. doświadczeni specjaliści z danych obszarów wiedzy oraz potencjalni pracodawcy.

Program łączy wiedzę akademicką z zakresu polityki, socjologii i polityk publicznych z zajęciami o charakterze praktycznym dotyczącymi projektowania i analizy polityk publicznych ze szczególnym uwzględnieniem polityki miejskiej, propagowaniu i wdrażaniu działań prospołecznych. Kierunek przygotowuje do formułowania polityki i inicjatyw na rzecz obszarów miejskich i metropolitalnych, zainspirowanych przez przemyślane zaangażowanie w teorię i praktykę społeczną. Program studiów rozwija wiedzę specjalistyczną w określonych obszarach polityki miejskiej, regionalnej czy publicznej, buduje osobiste i profesjonalne sieci, pozwala na kontakty z osobami i instytucjami, które pomogą studentom rozpocząć karierę po ukończeniu studiów.

Gdzie i czego będziesz się uczyć? Gdzie i czego będziesz się uczyć?

Zajęcia odbywają się na kampusie w Katowicach, w ramach nich będziesz miał okazję poznać wszystkie aspekty programu studiów. Część praktyczną zrealizujesz w ramach zajęć warsztatowych oraz praktyk zawodowych przewidzianych w toku studiów.

Praktyki i staże Praktyki i staże

Zakres i czas trwania praktyk ustalany jest dla każdego kierunku studiów – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydziału.

Gdzie są prowadzone zajęcia? Gdzie są prowadzone zajęcia?

Zajęcia prowadzone są w Katowicach na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bankowej 11 w Katowicach.

Co robią nasi absolwenci? Co robią nasi absolwenci?

Absolwent może znaleźć pracę w:

• instytucjach administracji publicznej,
  • jednostkach samorządowych,
  • instytucjach kultury,
  • organizacjach pozarządowych,
  • agencjach rozwoju regionalnego,
  • przedsiębiorstwach,
  • ośrodkach badań opinii społecznej,
  • instytucjach publicznych,
  • biurach poselskich i senatorskich,
  • organizacjach politycznych,
  • organach jednostek samorządu terytorialnego,
  • w agencjach public relations.

Może także pracować jako specjalista/doradca w zakresie: tworzenia programów strategii rozwoju lokalnego i regionalnego oraz projektów dotyczących tworzenia inicjatyw obywatelskich, rzecznik prasowy, analityk opinii publicznej, doradca ds. wizerunku politycznego, kierownik i pracownik sztabów wyborczych.

Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami

Wydział Nauk Społecznych

ul. Bankowa 11