Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Finanse i Nowe Technologie – aspekty prawne – 19 maja 2023 r.

28.02.2023 - 14:19 aktualizacja 28.02.2023 - 14:22
Redakcja: martarekosiewicz

Szanowni Państwo

Koło Naukowe Rynków Finansowych oraz Katedra Prawa Gospodarczego i Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką rynków finansowych do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Finanse i Nowe Technologie – Aspekty Prawne”, która odbędzie się 19 maja 2023 r.

W tegorocznej edycji Konferencji skupimy się na wykorzystaniu technologii DLT na rynku kapitałowym, w szczególności zagadnieniach związanych z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/858 w sprawie systemu pilotażowego na potrzeby infrastruktur rynkowych opartych na technologii rozproszonego rejestru (DLT Pilot Regime).
Rozporządzenie umożliwi/ułatwi wykorzystanie wskazanej technologii na rynku kapitałowym, co pozwoli w przyszłości ocenić efektywność DLT w tym segmencie rynku finansowego. Zaproponowane rozwiązanie legislacyjne stanowi zatem dobrą bazę do szerszej dyskusji nad blockchain’em, rynkiem finansowym oraz nowymi technologiami.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej, tj.:

Stacjonarnie: na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego,
ul. Katowicka 87A, 45-060 Opole,

Zdalnie: za pośrednictwem platformy Google Meet.

Czynny udział w Konferencji:

Warunkiem czynnego uczestnictwa w Konferencji jest wygłoszenie referatu dotyczącego zagadnienia związanego z tematem Konferencji lub obejmującego tematykę prawa rynków finansowych w kontekście nowych technologii. Czas trwania wystąpienia nie powinien przekraczać 15 minut.

Wszystkich zainteresowanych czynnym uczestnictwem w Konferencji prosimy o dokonanie rejestracji online za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie krótkiego abstraktu (maksymalnie do 200 słów) w terminie do 31 marca 2023 r.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń, Organizatorzy Konferencji zastrzegają sobie wybór najciekawszych tematów, o czym zostaną Państwo poinformowani.

Bierny udział w Konferencji:

Wszystkich zainteresowanych tematyką rynków finansowych oraz nowych technologii zapraszamy do biernego uczestnictwa w Konferencji.
W tym celu, prosimy o dokonanie rejestracji online za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego w terminie do 15 maja 2023 r.

LINK DO FORMULARZA UCZESTNICTWA: (kliknij tutaj)

Udział w Konferencji jest nieodpłatny, a dla wszystkich uczestników zostały przewidziane certyfikaty uczestnictwa w formie elektronicznej. Więcej informacji o Konferencji znajdą Państwo, klikając w poniższe linki:

Facebook: (kliknij tutaj)
LinkedIn: (kliknij tutaj)

W przypadku pytań, prosimy o kontakt: krf.uniopole@gmail.com

return to top