Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Konkurs „Sport w świetle wyzwań współczesności”

24.10.2023 - 12:35 aktualizacja 24.10.2023 - 15:16
Redakcja: izabelamaculewicz

Fundacja Scientia Thorunensia zaprasza do udziału w konkursie na najlepszego popularyzatora nauki w obszarze sportu, który organizowany jest w ramach projektu „Sport w świetle wyzwań współczesności”.

Osoby ze środowiska studenckiego i doktoranckiego zajmujące się takimi zagadnieniami otrzymają wyróżnienia i nagrody jako najlepsi popularyzatorzy nauki. Ponadto wyróżniona zostanie najbardziej aktywna organizacja studencka.

  • Kto może wziąć udział?

Uczestnikami konkursu są studenci i doktoranci, którzy wyrażą chęć przygotowywania artykułów naukowych i popularnonaukowych na tematy prawne, ekonomiczne i socjologiczne związane z tematyką sportu. Uczestnikami są również organizacje studenckie.

  • W jakich kategoriach przyznawane są nagrody?

Komisja wyłoni laureatów konkursu, wybierając najlepsze artykuły naukowe i popularnonaukowe na tematy prawne, ekonomiczne i socjologiczne związane z tematyką sportu.

Nagroda specjalna zostanie przyznana w kategorii, dotyczącej przygotowania artykułów naukowych lub popularnonaukowych w tematyce związanej ze zwalczaniem dopingu w sporcie.

Komisja wyłoni również najbardziej aktywną organizację studencką organizującą największą liczbę wydarzeń o charakterze naukowym i popularnonaukowym. Pod uwagę zostanie wzięta także jakość organizowanych wydarzeń.

  • Termin

Uczestnicy mogą zgłaszać artykuły do dnia 15.12.2023 roku. Formularz dla organizacji studenckich przesyłać będzie można od 01.12.2023 do 15.12.2023 roku.

Partnerem konkursu jest Polska Agencja Antydopingowa POLADA. Projekt „Sport w świetle wyzwań współczesności” finansowany jest w ramach umowy SONP/SP/546996/2022 ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Szczegółowy Regulamin konkursu znajduje się pod poniższym linkiem: http://projektsportowy.pl/konkurs/

Dodatkowe pytania można wysyłać na adres: naukawsporcie@gmail.com

 

return to top