Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mediacyjno-Negocjacyjnego #mediUJ! 2024

09.04.2024 - 11:41 aktualizacja 09.04.2024 - 11:41
Redakcja: izabelamaculewicz

Ogólnopolski Konkurs Mediacyjno-Negocjacyjny #mediUJ! jest projektem skierowanym do wszystkich miłośników Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów, nie tylko studentów prawa, ale studentów wszystkich kierunków. Wzięcie w nim udziału to niepowtarzalna okazja do rozwoju umiejętności rozwiązywania konfliktów w drodze efektywnych negocjacji oraz spróbowania własnych sił w skutecznej komunikacji interpersonalnej.

Celem konkursu jest promowanie idei mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów (efektywniejszej, szybszej i tańszej od drogi sądowej) oraz rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów w drodze negocjacji i skutecznej komunikacji interpersonalnej. Konkurs ma również popularyzować aktywność naukową studentów i urzeczywistniać już teraz ideę społeczeństwa obywatelskiego.

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs składa się z dwóch etapów – pisemnego i ustnego. W etapie pisemnym drużyny tworzą na podstawie Kazusu Konkursowego plan mediacji i projekt ugody mediacyjnej. W etapie ustnym rozlosowani do stolików mediacyjnych uczestnicy z najlepszych sześciu drużyn biorą udział w eliminacjach, a następnie półfinale i finale.

Partnerem głównym Konkursu oraz sponsorem nagrody dla najlepszej drużyny jest Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Bejm.

Harmonogram wydarzenia

 • Publikacja kazusu:
  6 kwietnia 2024 r.
 • Zapisy i przygotowanie prac pisemnych:
  6 kwietnia 2024 r. – 23 kwietnia 2024 r.
 • Publikacja wyników I etapu:
  1 maja 2024 r.
 • Finał Konkursu w Warszawie:
  7 maja 2024 r.
Zachęcamy do wzięcia udziału!

return to top