„Zaplanuj swoją karierę” – edycja 2024

11.04.2024 - 08:33 aktualizacja 12.04.2024 - 08:56
Redakcja: redaktorkam

Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę”, który będziemy rozwijać w semestrze letnim 2023/2024. Wykłady i warsztaty prowadzić będą zaproszone Ekspertki i Eksperci reprezentujący zarówno firmy, instytucje, jak i organizacje zrzeszające grupy zawodowe. Celem cyklu jest przedstawienie możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą spotkań!

16 kwietnia – spotkanie z przedstawicielkami Okręgowej Rady Adwokackiej

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Zaplanuj swoją karierę, na którym przedstawiciele adwokatury przybliżą wymagania formalne kandydatów na aplikację adwokacką, a także poprowadzą warsztaty poświęcone przygotowaniu pism w sprawach cywilnych (z zakresu prawa rodzinnego).

Adw. Anna Prokopowicz – Przewodnicząca Komisji Edukacji Prawnej i Kontaktu z Uczelniami Wyższymi przy ORA w Katowicach

Adw. Natalia Klima-Piotrowska – mediatorka wpisana na listę Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Centrum Mediacyjnego Izby Adwokackiej w Katowicach. Członkini Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, przewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, członkini Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

apl. Adw. Anna Braun

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 10.00 do 12.30 w auli nr 4. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu proszone są o przesyłanie wiadomości mailowej ze zgłoszeniem do p. Beaty Kasprowicz beata.kasprowicz@us.edu.pl

17 kwietnia – Radca prawny na Twojej uczelni

Zapraszamy na kolejną edycję Tygodnia akademickiego – radca prawny na Twojej uczelni. To inicjatywa stworzona przez Krajową Izbę Radców Prawnych we współpracy z wybranymi uczelniami w całej Polsce. Wydarzenie ma na celu przybliżenie zawodu radcy prawnego. Spotkanie odbędzie się w godzinach od 12.00 do 15.15 w auli nr 4.

Spotkajmy się, aby porozmawiać na następujące tematy:

aplikacja radcowska – egzamin wstępny, przebieg aplikacji, czas trwania, egzamin końcowy.

ścieżka kariery w oparciu o zawód radcy prawnego – dlaczego warto zostać radcą prawnym? Własna kancelaria, czy może umowa o pracę?

samorząd radcowski – wstąp w szeregi ,,niebieskiego” samorządu prawniczego.

Jesteś osobą, która chce łączyć pracę zawodową z misją pomagania innym? Chcesz walczyć o prawa i wolności osób potrzebujących? Samorząd radcowski jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zawód radcy prawnego umożliwi Ci realizację pasji pomagania i wspierania osób słabszych, a zarazem da szansę wykonywania atrakcyjnej pracy i budowania prestiżu zawodu zaufania publicznego! Przybliżać codzienność  pracy radcy prawnego będą:

Katarzyna Jabłońska Dziekan OIRP,

Grzegorz Łaszczyca, członek Prezydium Rady,

Maciej Czajkowski, rzecznik prasowy i członek komisji ds. promocji zawodu

23 kwietnia 2024 – spotkanie z radcą Prokuratorii Generalnej

Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej to państwowa jednostka organizacyjna, do której kompetencji należy m.in. wyłączne zastępstwo Skarbu Państwa przed Sądem Najwyższym, jak również zastępstwo Skarbu Państwa przed sądami powszechnymi i polubownymi. Misją Prokuratorii Generalnej jest zapewnienie wysokiej jakości obsługi prawnej na etapie negocjacji i opiniowania umów, wykonywania prawa, ugodowego rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego oraz wsparcie regulacyjne i strategiczne doradztwo prawne dla organów państwa, z wykorzystaniem nowych technologii.

Więcej o specyfice pracy w Prokuratorii, z naciskiem na aspekty praktyczne, będzie można się dowiedzieć w czasie warsztatów, które poprowadzi dr hab. Tomasz Sroka – radca Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia w godzinach od 15:30 do 17.00 w auli nr 4. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt mailowy z p. Beatą Kasprowicz beata.kasprowicz@us.edu.pl