Global Clasroom 2024 „Sztuczna inteligencja i prawa człowieka” Europa-Institut Saarland University International Law School

18.04.2024 - 08:41 aktualizacja 18.04.2024 - 08:41
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że Europa-Institut organizuje trzeci wykład w ramach Global Classroom na temat „Sztuczna inteligencja i prawa człowieka„. Wykład odbędzie się online! Start 2 maja 2024 roku w godzinach 9.00 – 11.00 oraz 13.00 – 15.00.

Koncepcja Global Classroom polega na zgromadzeniu studentów i profesorów z Europy i innych krajów w celu uczenia i prowadzenia badań w środowisku międzynarodowym. Celem jest wykorzystanie potencjału cyfryzacji do internacjonalizacji, a tym samym umożliwienie wspólnej naukowej, „transeuropejskiej” pracy i zgromadzenie studentów z różnych regionów świata w celu wymiany wiedzy.

Wykład odbędzie się w ramach otwartego dla wszystkich kursu dla studentów programu LL.M. „Prawo europejskie i międzynarodowe” w Europejskiego Instytutu Praw Człowieka w ramach specjalizacji nr 5 (Prawa człowieka). Wydarzenie jest również skierowane do studentów z naszych międzynarodowych uniwersytetów partnerskich, w szczególności uniwersytetów z europejskiego sojuszu uniwersyteckiego Transform4Europe.

Planowane bloki tematyczne Global Classroom to:

• Sztuczna inteligencja i prawa człowieka – wstęp i przegląd ogólny,
  • Automatyczne podejmowanie decyzji, dyskryminacja algorytmów (w kontekście przepływów migracyjnych),
  • Ustawa o sztucznej inteligencji i prawa człowieka,
  • Jak chronić prywatność w społeczeństwie nasyconym danymi?
  • Autonomiczne systemy uzbrojenia w konfliktach zbrojnych,
  • Wyzwania związane ze sztuczną inteligencją w dziedzinie prawa własności intelektualnej.

Na zakończenie kursu planowany jest egzamin. Kurs jest nagradzany 1,5 punktami kredytowymi. Ponadto wystawiony zostanie „Certyfikat uczestnictwa”.

Pod poniższym linkiem znajduje się program ze wszystkimi terminami. Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.

Serdecznie zapraszamy!