Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zwycięstwo studentów WPiA UŚ w V Ogólnopolskim Moot Courtcie z Prawa i Procedury Cywilnej “Civilis”

24.05.2024 - 08:18 aktualizacja 24.05.2024 - 09:41
Redakcja: izabelamaculewicz

Z dumą informujemy, że drużyna „Isengard Corp.” – reprezentująca Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – zajęła I miejsce w V Ogólnopolskim Moot Courtcie z Prawa i Procedury Cywilnej “Civilis”.

Etap centralny konkursu odbył się 11 maja 2024 r. w Warszawie w siedzibie Kancelarii Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k. W półfinale konkursu studenci WPiA UŚ pokonali drużynę reprezentującą Uniwersytet Jagielloński, natomiast w finale zespół z Katowic zmierzył się z drużyną z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wsparcia merytorycznego drużynie udzielała trenerka dr Anna Bicz-Kordonets.

Ogólnopolski Moot Court z Prawa i Procedury Cywilnej “Civilis” to konkurs drużynowy, w którym uczestnicy mają szansę sprawdzić się w roli profesjonalnych pełnomocników procesowych, a także zweryfikować w praktyce umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania pism procesowych oraz oratorstwa. “Civilis” opiera się na symulacji rozprawy sądowej, podczas której drużyny złożone z 2-4 osób wcielają się w pełnomocników reprezentujących strony w postępowaniu cywilnym. Partnerem Głównym Konkursu organizowanego przez ELSA Poland była kancelaria Dentons, a Partnerem Merytorycznym Naczelna Rada Adwokacka.

Szanownej Trenerce, a także wspaniałej drużynie w składzie: Piotr Kurcbart (kapitan), Natalia Królak, Wiktoria Szweda oraz Eryk Żyrek serdecznie gratulujemy!

return to top