Mgr Tomasz Gwóźdź, dr Dominika Iwan-Sojka oraz dr Małgorzata Myl-Chojnacka laureatami II edycji konkursu „Równość i różnorodność w badaniach naukowych”

12.01.2024 - 09:07, aktualizacja 12.01.2024 - 09:07
Redakcja: izabelamaculewicz

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że mgr Tomasz Gwóźdź, dr Dominika Iwan-Sojka oraz dr Małgorzata Myl-Chojnacka otrzymali dofinansowanie w ramach II edycji konkursu „Równość i różnorodność w badaniach naukowych” w dyscyplinie prawo na następujące projekty:

• mgr Tomasz Gwóźdź – „Równość i różnorodność w prawie, literaturze i kulturze Gruzji ze szczególnym uwzględnieniem równości płci
  • dr Dominika Iwan-Sojka – „Niedyskryminacja ze względu na płeć w systemach uczenia maszynowego w systemie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka
  • dr Małgorzata Myl-Chojnacka – „Prawo do nauki osób G/głuchych i słabosłyszących – studium prawnoporównawcze

Konkurs „Równość i różnorodność w badaniach naukowych jest inicjatywą mającą na celu promowanie tematu równości i różnorodności w badaniach naukowych, upowszechniania wyników takich badań oraz rozwoju międzynarodowej współpracy badawczej w zakresie tej problematyki. Komisja konkursowa dokonała oceny 39 zgłoszonych wniosków.

Laureatom serdecznie gratulujemy!