Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

17.02.2023 - 08:39, aktualizacja 17.02.2023 - 08:40
Redakcja: administrator

Miło nam poinformować, że w dniu 7 lutego 2023 r. ogłoszono wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na najlepszą pracę naukową na temat prawa mody zorganizowanego przez Centrum Badawcze Prawa Mody, Designu i Reklamy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pierwszą nagrodę przyznano Panu magistrowi Janowi Franciszkowi Jastrzębskiemu za pracę obronioną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i przygotowaną pod kierunkiem Pani Profesor Krystyny Szczepanowskiej-Kozłowskiej na temat: „Ochrona dzieła sztuki konceptualnej na gruncie prawa autorskiego i konstrukcji dóbr osobistych”.

Kolejnymi miejscami nagrodzono Panie: mgr Miriam Meghaichi oraz mgr Weronikę Banasiewicz za prace obronione na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kolejno na następujące tematy: „Prawo mody we francuskim i polskim prawie autorskim – analiza porównawczą” oraz „Dzieło modowe jako utwór w prawie autorskim”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Pomysłodawcą oraz organizatorem Konkursu jest Dyrektor Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy, Pani Profesor Marlena Jankowska Augustyn.

Skład kapituły: prof. dr hab. Wojciech Kowalski – Przewodniczący Kapituły; prof. dr hab. Jacek Gołaczyński; prof. dr hab. Joanna Sieńczyło-Chlabicz; prof. dr hab. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska; dr hab. Anna Chorążewska prof. UŚ; dr hab. Mirosław Pawełczyk prof. UŚ; dr hab. Piotr Stec prof. UO; dr hab. Marlena Jankowska Augustyn prof. UŚ – z głosem doradczym w sprawach formalnych i porządkowych.