Drugi Rodzinny Piknik Naukowy

31.08.2023 - 09:16, aktualizacja 31.08.2023 - 09:16
Redakcja: nk

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje Drugi Rodzinny Piknik Naukowy. Pierwsza część wydarzenia skierowana jest do młodzieży w wieku szkolnym (szkoły podstawowe i średnie), natomiast w drugiej części uczestniczyć mogą wszystkie osoby zainteresowane nauką podaną w prostej i przystępnej formie.

W programie pikniku przewidziano wykłady (m.in. na temat zrównoważonego rozwoju), warsztaty (w tym terenowe) oraz konkursy. Podczas spotkania dostępne będą także namioty naukowe dla dzieci i młodzieży, w których odbywać się będą pokazy z fizyki, inżynierii materiałowej i biomedycznej. Część aktywności wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Rejestracja rozpoczyna się 1 września 2023 roku o godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: formularze.us.edu.pl.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „PINUŚ – kod do przyszłości”, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych i inżynieryjno-technicznych oraz promocja osiągnięć naukowych pracowników Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.

Program pikniku dostępny jest na stronie: pinus.us.edu.pl.