Hydro(geo)logia – studencka konferencja naukowa

02.09.2024 - 13:15, aktualizacja 02.09.2024 - 13:15
Redakcja: nk

„Hydro(geo)logia” to pierwsza konferencja naukowa, skierowana do studentek i studentów, doktorantek i doktorantów, jak również szerokiego grona odbiorców, organizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych, Instytut Nauk o Ziemi.

Celem wydarzenia jest promowanie ochrony zasobów wodnych w kraju i na świecie oraz zasad prowadzenia racjonalnej gospodarki wodnej, rozwijanie wiedzy na temat metod oceny ryzyka dla środowiska wodnego, jak również metod modelowania hydrologicznego, hydrogeologicznego i hydrochemicznego.

Konferencja ma umożliwić młodym naukowczyniom i naukowcom zaprezentowanie swoich badań z zakresu hydrologii, hydrogeologii i gospodarki wodnej, jak również przedstawić szerokiemu gronu odbiorców szereg aktualnych, światowych problemów związanych z wodą.

Wydarzenie odbędzie się 18 października w budynku Instytutu Nauk o Ziemi Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Sosnowiec, ul. Będzińska 60). Zgłoszenia chęci uczestnictwa w konferencji przyjmowane są do 15 września poprzez formularz. W uzasadnionych przypadkach przyjmowane będą zgłoszenia mailowo po zamknięciu się formularza.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program konferencji oraz szczegółowe informacje można znaleźć w komunikacie.