Spotkanie JM Rektora ze środowiskiem studenckim i doktoranckim ws. składania postulatów Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego

23.02.2024 - 10:43 aktualizacja 23.02.2024 - 10:50
Redakcja: nk
audytorium w sali wykładowej

We wtorek 27 lutego o godz. 13.00 w przestrzeni spinPLACE (ul. Bankowa 5, Klub Rawa, poddasze budynku) odbędzie się spotkanie JM Rektora ze środowiskiem studenckim i doktoranckim, podczas którego zostaną omówione postulaty do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusza Wieczorka odnoszące się do wszystkich problemów dotyczących studiowania.

Będzie to także okazja, żeby wspólnie omówić uniwersyteckie tematy dotyczące m.in. możliwości i potrzeby budowania domów studenckich w centrum Katowic oraz rozszerzenia usług wsparcia socjalnego oferowanych na uczelni, a także przedstawienia projektów Europejskiego Miasta Nauki, w tym funduszy na granty studenckie, uniwersyteckiego budżetu obywatelskiego dla osób studiujących oraz programu rozwoju proponowanego przez Radę Młodych Miasta Nauki.

Wszelkie pomysły, opinie, sugestie i uwagi można zgłaszać na adres: glos.studencki@us.edu.pl. Każdy głos ma ogromne znaczenie!

Szczegóły dotyczące wydarzenia JM Rektor przedstawił w zaproszeniu do składania postulatów ministrowi.

Spotkanie ministra z rektorami i osobami studiującymi w uczelniach województwa śląskiego odbędzie się 27 marca.