Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Szkoła Doktorska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zajęcia do wyboru w 2024/2025 – ważna ankieta

12.04.2024 - 11:30 aktualizacja 12.04.2024 - 12:07
Redakcja: Ryszard Knapek
Przedstawiamy wstępną ofertę zajęć fakultatywnych i specjalistycznych dla doktorantów na rok akademicki 2024/2025. Wszystkich doktorantów, którzy w nadchodzącym roku akademickim będą zaliczać zajęcia fakultatywne prosimy o zapoznanie się z ofertą i oddanie głosu w ankiecie – do 26 kwietnia. Tylko zajęcia wskazane przez Państwa będą uruchomione w przyszłym roku akademickim.

Oferta: facultative and specialized courses – selection of an offer for 2024-2025

Ankieta: https://forms.office.com/e/eR6Adw58mh

Ze względu na obszerność oferty i wielkość opisów w pliku została ona podzielona na semestry i zajęcia fakultatywne/specjalistyczne. W ankiecie podział jest tylko na wydziały. Nie oznacza to jednak, że doktoranci danego wydziału mogą wybierać zajęcia tylko ze swojego wydziału. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą. Szczególnie w przypadku zajęć fakultatywnych miejsce zatrudnienia nauczyciela akademickiego ma tylko poślednie znaczenie.

Czym się różnią zajęcia fakultatywne i specjalistyczne?

Zajęcia podzielone są na fakultatywne i specjalistyczne. Zajęcia fakultatywne są otwarte dla wszystkich i nie wymagają specjalistycznej wiedzy „na wejście”. Prezentują wiedzę wprowadzającą w dane zagadnienie albo dostarczają tzw. kompetencji miękkich. Podane przy nich dyscypliny są tylko sugestią.

Zajęcia specjalistyczne to takie, które wymagają od uczestników wcześniejszej wiedzy lub konkretnych kompetencji, więc przy rejestracji dostępne będą tylko dla doktorantów określonych dyscyplin.

Taki podział został przygotowany ze względu na zgłaszane potrzeby i odpowiada podziałowi w programie kształcenia doktorantów, którzy rozpoczną kształcenie w roku akademickim 2024/2025. Z perspektywy programów kształcenia obecnych doktorantów obie formy służą zaliczeniu zajęć fakultatywnych.

img
return to top