Szkoła Doktorska

24.06.2020 - 10:08 aktualizacja 24.06.2020 - 10:09
Redakcja: dianapasek
Tagi: doktorant, konkurs OPUS, stypendium

Nazwa jednostki: Instytut Chemii, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Nazwa stanowiska: Stypendysta/tka-doktorant Liczba stanowisk: 1 Wymagania: – tytuł zawodowy magistra chemii, – status doktoranta w zakresie chemii, – doświadczenie w badaniach nanofluidów, – doświadczenie w badaniach z zakresu chemii fizycznej, znajomość dokonywania charakterystyki fizykochemicznej próbek: gęstość, lepkość, zawartość wody, TGA i DSC, – bardzo dobra znajomość języka angielskiego, – osiągnięcia naukowe, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach /czasopismach naukowych (autorstwo/współautorstwo w publikacji/ach – w opracowaniu, złożonych do recenzji, opublikowanych oraz autorstwo/współautorstwo plakatów/ wystąpień konferencyjnych), – wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych.

Wymagane dokumenty: – List motywacyjny – CV naukowe prezentujące: – osiągnięcia naukowe kandydata, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach /czasopismach naukowych (autorstwo/współautorstwo w publikacji/ach – w opracowaniu, złożonych do recenzji, opublikowanych oraz autorstwo/współautorstwo plakatów/ wystąpień konferencyjnych). – wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych. – Skan dokumentu potwierdzającego otrzymanie tytułu magistra. – Podpisana klauzula informacyjna RODO.

Opis zadań: Badanie właściwości termofizycznych cieczy jonowych z nanocząstkami (ionanofluids) takich jak gęstość, lepkość, zawartość wody, TGA, DSC.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST Termin składania ofert: 23 lipca 2020, 23:59 Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:
Stypendium w wysokości 2500 PLN miesięcznie od 1 października 2020 do 30 września 2021 (12 miesięcy)