Szkoła Doktorska

Teoretyczne i przestrzenne konteksty praktyk kulturowych

Wydział Humanistyczny, aula im. Prof. Ireneusza Opackiego – B/039

15 maja 2023 r., godz. 17:15

mgr Ewa Koźlik: „Mity jako źródło poczucia bezpieczeństwa w świecie postprawdy. Medycyna i zdrowie”

mgr Patrycja Korczago: „Piwnica na Wòjtowskiej w Warszawie. Archiwum jako ślad praktyk artystycznych w teatrze małych form Ryszarda Ostromęckiego”

22 maja 2023 r., godz. 17:15

mgr Patryk Rutkowski: „Dystynktywność kulturowa strojów ludowych mieszkańców Sądecczyzny jako rekwizytów tradycji i autofolkloryzacji. Przykład północno-wschodniej części powiatu nowosądeckiego”

mgr Adrianna Kus: „Habitus zadomowienia w tradycji Górnego Śląska – na przykładzie Radzionkowa”

29 maja 2023 r., godz. 17:15

mgr Jessica Kufa: „W Tatrach: schroniska górskie i praktyki kultury. Architektura w procesie (re)konstruowania”

Opiekun seminarium: dr hab. Marek Pacukiewicz, prof. UŚ

img

Seminarium odbywa się w ramach cyklu seminariów obszarowych doktorantów Szkoły Doktorskiej w roku akademickim 2022/2023. Do uczestnictwa w seminariach zapraszamy całą społeczność akademicką.
Więcej: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/seminaria-obszarowe/