Wyróżnienie dla dr Anny Malińskiej w Konkursie Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym na najlepszą rozprawę doktorską

16.11.2021 - 16:47 aktualizacja 16.11.2021 - 16:47
Redakcja: am

Informujemy, że w tym roku Kapituła „Konkursu Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym dla autora najlepszej rozprawy doktorskiej dotyczącej szeroko ujmowanego  osiemnastego wieku” przyznała Wyróżnienie dla przygotowanej pod kierunkiem prof. dr hab. Bożeny Mazurek i obronionej w lipcu ubiegłego roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego, pracy doktorskiej Anny Malińskiej na temat „Pasyjne zbiory w polskich edycjach z XVII i XVIII wieku. Snopki mirry – zegary – koronki”.

Pierwszą nagrodę w tym roku otrzymał dr Piotr Maksymowicz za rozprawę Warszawski teatr operowy Wojciecha Bogusławskiego w latach 1778-1783, napisaną pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz (UG).

Wyróżnienie zostanie wręczone Pani dr Annie Malińskiej na  walnym zebraniu Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym – obecnie przesuniętym w czasie ze względu na pandemię.

zbliżenie na boki leżących na sobie starych ksiąg