Monografia prof. UŚ Ani Malinowskiej wydana nakładem Cambridge University Press

10.03.2022 - 11:06 aktualizacja 10.03.2022 - 12:26
Redakcja: mn

Bardzo nam miło podzielić się informacją, że autorska monografia dr Ani Malinowskiej, prof. UŚ pt. „Love in Contemporary Technoculture” ukazała się nakładem Cambridge University Press. Do 15 marca mogą Państwo zapoznać się z jej treścią w ramach otwartego dostępu.

Zainteresowanych poruszaną w monografii tematyką zachęcamy do wysłuchania rozmowy z prof. Anią Malinowską, która odbyła się w ramach Sceny Premier Naukowych. Nagranie z transmisji dostępne jest na uniwersyteckim portalu Facebook oraz YouTube.

Dr Anna Malinowska, prof. UŚ jest badaczką nowych technologii, semiolożką kultury, autorką i poetką. Obiektem jej badań jest semiotyka miłości w kontekście kohabitacji ludzi i inteligentnych maszyn, a także kultury emocji, czucia oraz afektu. Prof. Ania Malinowska jest laureatką stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (Senior Research Award 2018–2019), w ramach którego prowadziła badania na nowojorskim uniwersytecie The New School. Publikowała w czołowych wydawnictwach naukowych w kraju i na świecie. Wraz z dr. hab. Michałem Krzykawskim, prof. UŚ współtworzy Centrum Badań nad Technologiami na Uniwersytecie Śląskim – jednostkę prowadzącą międzynarodowe badania z zakresu cyfrowej humanistyki.

Okładka książki pt. Love in Contemporary Technoculture autorstwa Ani Malinowskiej