Techniki, Technologie, Technosfera – nowa seria w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego

07.10.2022 - 12:07 aktualizacja 07.10.2022 - 12:25
Redakcja: mn

Miło nam poinformować, że w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego powstała nowa seria wydawnicza Techniki, technologie, technosfera pod redakcją dr hab. Michała Krzykawskiego, prof. UŚ.

Jak mówi redaktor serii: „Prędkość dokonującej się zmiany technologicznej narzuca wyzwania natury epistemologicznej, psychologicznej, społecznej, środowiskowej, gospodarczej i politycznej. Publikowane w serii Techniki, Technologie, Technosfera prace na różne sposoby te wyzwania podejmują. Oferując namysł nad relacją łączącą człowieka z techniką, dostarczają solidnych narzędzi teoretycznych do dyskusji nad alternatywnymi scenariuszami technologicznych przyszłości”.

Publikacją inaugurującą serię jest „Rekursywność i przygodność” autorstwa Yuka Huia (tłum. Joanna Bednarek, red. nauk. Jędrzej Maliński, Michał Krzykawski), która jest już dostępna w sprzedaży. Jak informuje autor, jest to traktat o cybernetyce. Z fragmentem rozdziału „Wprowadzenie: psychodeliczne stawanie się” można zapoznać się w magazynie Machina Myśli.

Więcej o książce, jak i całej serii można dowiedzieć się na stronie internetowej oraz profilu na portalu Facebook. Zachęcamy do śledzenia publikowanych tam informacji dotyczących bezpośrednio samej serii, a także interesujących artykułów powiązanych z poruszaną w niej tematyką.

okładka książki autortwa Yuka Hui pt."Rekursywność i przygodność"

logo serii Techniki, Technologie, Technosfera