II nagroda w XXII edycji Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego dla absolwentki filologii polskiej

27.10.2023 - 13:48 aktualizacja 27.10.2023 - 13:54
Redakcja: mn

W tegorocznej XXII edycji ogólnopolskiego Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego na najlepszą polonistyczną pracę magisterską, II nagrodę w kategorii prac językoznawczych zdobyła absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej UŚ, pani mgr Aleksandra Ryś.

Organizatorem konkursu jest Konferencja Polonistyk Uniwersyteckich.

Nagrodzona praca pt. „Frazeologia jako źródło badań nad wybranymi wyznacznikami potoczności (na materiale Korpusu dawnych polskich tekstów dramatycznych (1772–1939)) została napisana pod opieką naukową dr hab. Barbary Mitrengi, prof. UŚ.

Uroczysta gala finałowa konkursu odbyła się 24 października br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

dypom laureata drugiej nagrody w XXII edycji Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego dla absolwentki filologii polskiej Aleksandry Ryś