„Polski mniej obcy” – wznowienie publikacji

29.05.2024 - 13:42 aktualizacja 29.05.2024 - 13:42
Redakcja: am

Miło nam poinformować o wznowieniu publikacji podręcznika do nauki języka polskiego „Polski mniej obcy” autorstwa Agnieszki Madei i Barbary Morcinek-Abramczyk.

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza to podręcznik przeznaczony dla poziomu średniego ogólnego. Kompozycja ma charakter otwarty, co pozwala na swobodne korzystanie z poszczególnych lekcji. Każdy rozdział koncentruje się jest wokół wybranego zagadnienia (np. Wielkanoc, poszukiwanie pracy, zdrowie) i składa się z fragmentów tekstów literackich, tekstów piosenek oraz ćwiczeń kształcących poszczególne sprawności: mówienie, rozumienie tekstu, słuchanie, poprawność gramatyczna, pisanie.

Zakres materiału został dostosowany do wymagań systemu certyfikacji języka polskiego jako obcego na poziomie B2, a typy zadań pomagają w przygotowaniu do egzaminu potwierdzającego znajomość języka polskiego jako obcego na poziomie średnim ogólnym.

Część druga to klucz do ćwiczeń, transkrypty oraz przykładowy test certyfikatowy. Do podręcznika dołączono 2 płyty CD.

Z przykładową lekcją można zapoznać się na stronie Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

zdjęcie okładek obu części podręcznika "Polski mniej obcy"