,,Nieantagonistyczne metody rozwiązywania konfliktów – utopia czy szansa?” – konferencja naukowa (online)

07.05.2021 - 15:17, aktualizacja 07.05.2021 - 15:17
Redakcja: am
Tagi: konferencja, mediacje

Konferencja naukowa pt. „Nieantagonistyczne metody rozwiązywania sporów – utopia czy szansa?” to wydarzenie, które stanowi efekt zainteresowania szeroko pojętą komunikacją, jak również konsekwencję potrzeby nieustannego doskonalenia relacji z drugim człowiekiem. Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy o konstruktywnym dialogu, który realizowany może być na drodze negocjacji i mediacji.

Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie dotyczące różnych obszarów mediacji – pracowniczych, karnych i rodzinnych oraz tego, w jaki sposób mogą się one przyczynić do zażegnania sporu, a tym samym rozwiązania sytuacji kryzysowej. Zaproszone Prelegentki odpowiedzą mi.in. na pytania, dlaczego codzienna komunikacja między ludźmi przybiera agresywną postać i co zrobić, aby wprowadzić do niej zasady porozumiewania się bez przemocy. Zastanowimy się także nad kwestią emocji, które pojawiają się w trudnych sytuacjach i nad tym, jak sobie z nimi radzić.

Zagadnienia związane z nieantagonistycznymi metodami rozwiązywania sporów przedstawione zostaną przez specjalistki-praktyków, które podczas konferencji podzielą się nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniami zawodowymi z zakresów, w których są niekwestionowanymi ekspertkami!

MIEJSCE: platforma Google Meets

ORGANIZATOR: Studenckie Koło Naukowe „MediujeMy”

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KONFERENCJĘ?

Do dyspozycji uczestników udostępniamy formularz zgłoszeniowy, aby zapisanie się na konferencję było szybkie, proste i przyjemne!

1. Wypełnij formularz (pamiętaj o podaniu właściwego adresu e-mail!)
  2. Kilka dni przed konferencją otrzymasz, na podany przez siebie adres e-mail, link do konferencji, który będzie aktywny w dniu wydarzenia.
  3. 13 maja o godzinie 8:30 wchodzisz w otrzymaną od nas wcześniej wiadomość e-mail, klikasz w link i po chwili jesteś uczestnikiem konferencji naukowej!

Link do formularza.

SZCZEGÓŁOWY PLAN KONFERENCJI

8:30 – 8:50 – logowanie uczestników

8:50 – 9:00 – uroczyste rozpoczęcie konferencji

9:00 – 9:50 – ,,Porozumienie bez przemocy jako językowy eksperyment”

dr Ewa Biłas-Pleszak, prof. UŚ – profesor Uniwersytetu Śląskiego, dyrektorka kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa. Jej naukowe i dydaktyczne zainteresowania dotyczą zagadnień związanych z wystąpieniami publicznymi, autoprezentacją, retoryką i erystyką oraz językowymi uwarunkowaniami negocjacji.

mgr Monika Szczepanik – Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, dyrektorka i nauczycielka. Organizatorka obozów, warsztatów dla rodziców, nauczycieli, przedsiębiorców.
Autorka książki „Jak zrozumieć się w rodzinie”.

9:55 – 10:50 – ,,Mediacja pracownicza – szansa na skuteczne rozwiązywanie konfliktów w miejscu pracy”

mgr Grażyna Górska – mediatorka, wykładowczyni w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i w Warszawie, trenerka, mentorka, szkoleniowiec, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych, właścicielka Kancelarii Mediacyjnej w Oławie.

10:50 – 11:45 – ,,Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów. Od starożytności do współczesności”

mgr Marzanna Gądek-Radwanowska – mediatorka, kierownik Filii Polskiego Centrum Mediacji w Kędzierzynie Koźlu, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie i edukacji prawnej, edukatorka mediatorów rówieśniczych, utworzyła i prowadzi Szkolne Centrum Mediacji Rówieśniczej FIAT PACTUM.

11:45 – 12:40 – ,,Jak rozwijanie empatii i współczucia może przeciwdziałać konfliktom?

mgr Aleksandra Łomzik – trenerka w Polskim Instytucie Mindfulness, certyfikowana nauczycielka Mindfulness, life coach, biznes coach, trenerka kompetencji miękkich i trenerka biznesu, dyrektor Opolskiego Oddziału Izby Coachingu, właścicielka marki “Poznaj się ze sobą”.

12:40 – 13:35 – ,,Mediacje a postępowanie karne – sądowe i wykonawcze”

dr hab. Olga Sitarz, prof. UŚ– prawniczka-karnistka, autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa karnego, kryminologii i mediacji, była sędzia w sprawach karnych, mediatorka w sprawach karnych.

13:35 – 14:30 – ,,Style komunikacyjne małoletnich i nieletnich jako następstwo procesu wczesnej socjalizacji”

mgr Katarzyna Jelonek – koordynatorka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej (POW), biegła pedagog sądowa w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów (OZSS), kuratorka społeczna.

14:30 – 15:25 – ,,Prawne i psychologiczne aspekty konfliktów rodzinnych”

dr Ewa Kosowska-Korniak – doktor nauk prawnych, mediatorka sądowa, specjalistka ds. Public Relations, dziennikarka, trenerka warsztatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w szkoleniach z mediacji i kompetencji miękkich. Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media oraz Szkoły Mediacji “O-Media”.

Grafika przedstawiająca tekst: „Komitet organizacyjny konferencji Przewodnicząca: Oliwia Rainczuk, mail: olivia.rainczuk@gmail.com Wiceprzewodnicząca I: Karolina Rak, mail: karolinarak60@gmail.com Wiceprzewodniczący Il: Wiktor Dąbrowski, wiktordabrowski96@gmail.com Sekretarz ds. organizacyjnych: Paulina Basczyk, basczykpaulina@gmail.com Koordynator konferencji: dr Marzena Szymków-Gac, marzena.szymkow-gac@us.edu.pl Obsługa techniczna: Marcin Orzadowski, morzadowski@gmail.com Moderator: Patrycja Wójcicka Reklama: Karolina Jedziniak Promocja: Aleksandra Jochemczyk Grafika: Weronika Bujok”

plakat informujący o konferencji